Sözde Değil Özde Temizlik

Ana Sayfa | Sözde Değil Özde Temizlik

Sözde Değil Özde Temizlik

18 Nisan 2018 Çarşamba
3515

SİPARİŞ: Bizi aradığınızda ekranımızda çıkan telefon numaranız müşteri numaranızdır ve daha önce bizimle çalışmışsanız sistemimizde kayıtlısınızdır. Siparişiniz kayda alınır ve adresiniz servis personelimize mesaj olarak yollanır. (Sabit telefon numaraları taşınma anında sorun teşkil etmektedir o sebeple kayıtlarımızı cep telefonu numarası ile tutmaya özen gösteriyoruz.)

 

TESLİM ALMA: Halılarınız servis elemanlarımız tarafından fiş karşılığı teslim alınır ve fişin altı hem müşteri hem servis elemanı tarafından imzalanır.

 

AYIRMA: Tesisimize gelen halılar farklı tekniklerle yıkanacağı için cinslerine ve kirlilik derecelerine göre ayrılır.

 

ÖN SÜPÜRME: Halılarınız özel olarak tasarlanmış makinemizle fırçalanarak süpürülür ve vakumlanarak tozu ve kiri emilir.

 

ISLATMA: Bu aşama geliştirilmesi cleanvac tarafından desteklenmiş tam otomatik halı yıkama makinesinde olur. Bu makine ile halılar makineye verildiği ilk noktada duru su ile ıslatılır.

 

YIKAMA: Makine girişinde ıslanan halı bant üzerinde ilerler fırçalama ünitelerinin altına gelen halı üzerine fırçalama üniteleri temas ederek fırçalar. Bu fırçalama ünitelerine deterjan ve leke sökücü kimyasallar fırçalama anında bilgisayar kontrolü ile verilir. Makinemizde halıların kirli suyunu diğerbir halıya karıştırmadan yıkama özelliği vardır. Halınıza birbaşka halının kirli suyu karışmaz.

 

DURULAMA: Makinemizde durulama iki aşamada gerçekleştirilir. Fırçalama üniteleri altından geçen halı bant üzerinde ilerlemeye devam ederek ikinci sıra fırçalama üniteleri altında duru su ile fırçalanır bu fırçalama halı üzerindeki deterjan yoğunluğu azaltılır. Fırçalama üniteleri altından çıkan halı bir merdane altından geçer bu geçiş anında sıkılan halı üzerindeki deterjan merdanenin diğer tarafında kalır. Halı ikinci ve son durulama için durulama jetleri altından geçer ve burada basınçlı su ile son durulama yapılır. Bu teknikle en iyi ve en kaliteli durulama yapılmış olur. Bu teknikle durulama yapan bir başka makine yoktur. Makine çıkışında halıların kalite kontrolü yapılır temizlenmemiş olan halılar yeniden sistemin başına gönderilmek üzere ayrılır.

 

SIKMA: Kalite kontrolden geçen halılar sarılmış halde makineden çıkar ve sıkma makinesine atılır. Sıkma makinesi döndüğünde makine içinde açılan halı kazanın iç yüzeyine sarılarak kazanla birlikte döner. Merkezkaç kuvveti etkisiyle üzerindeki suyu atılan halı %95 kurumuş olarak makineden alınır. Büyükçe bir masa üzerine açılan halılar leke kontrolünden geçirilir. (bazı lekeler halı kuruduğunda görünür o sebeple sıkma sonrası yeniden kontrol yapılır.) Kusurlu bulunanlar yeniden sistemin başına gönderilir.

 

KURUTMA: Tesisimizde halılar özel kurutma alanında kurutulur. Bilindiği gibi bazı mayk ve bakteriler sadece güneş ışığında ölüyor. Bu sebeple halıların güneş ışığında kurutulma zorunluluğu vardır. Tesisimizde oluşturulan kurutma alanının üzeri güneş ışığını geçiren malzeme ile kapatılmıştır. Bu sayede halılarınız hem kapalı ortam güvencesiyle toz topraktan uzak hem de güneş ışığı alarak kurutulur.

 

Gününüzde bazı tesislerin halıları toz topraktan korumak adına tamamen kapalı alanlarda kuruttukları bazılarının da güneş ışığı alabilmek adına kaldırım üzerinde asfalt veya yol kenarında ya ada zeminine mıcır dökülmüş oto yıkama alanlarında duvar veya bahçe çitleri üzerine atarak gelişi güzel kurutma yaptıkları görülmektedir. Tüm bu kurutma teknikleri sağlıksızdır.

 

SÜPÜRME: Kurutma askılarından halılar yıkama esnasında üzerinde oluşan tüyü alınmak üzere özel olarak tasarlanmış makinemizde fırçalanarak süpürülür vakumlanarak üzerindeki tozu alınır. Bu aşamada halıların son kontrolleri yapılır kusurlu görülen halılar tekrar yıkamaya gönderilir. Bölgemizde bu süpürme makinesine sahip bir başka halı yıkama tesisi yoktur.

 

PAKETLEME: Süpürülen halılara parfüm sıkılır ve paketlenir ve size telefon edilerek onayınız alındıktan sonra servise çıkmaya hazırdır.

hemen ara
facebook sayfamız
whatsapp sipariş